Strona główna
Psy
Tutaj jesteś
Psy Duża różnorodność suchych karm dla psów powoduje, że trudniej jest wybrać tą najlepszą. Warto jednak poświęcić poszukiwaniom nieco czasu, aby mieć pewność, że pies dostanie karmę, odpowiednią do jego indywidualnych potrzeb. Zobacz, jak wybrać najlepszą suchą karmę dla swojego psa.

Jak wybrać suchą karmę?

Data publikacji 18 września 2023

Duża różnorodność suchych karm dla psów powoduje, że trudniej jest wybrać tą najlepszą. Warto jednak poświęcić poszukiwaniom nieco czasu, aby mieć pewność, że pies dostanie karmę, odpowiednią do jego indywidualnych potrzeb. Zobacz, jak wybrać najlepszą suchą karmę dla swojego psa.

Od jakości karmy, jaką podajesz swojemu psu, zależy bardzo wiele. Przede wszystkim zdrowie zwierzaka, ale również jego dobre samopoczucie. Jakość karmy wpływa też na kondycję pupila. Zobacz, czy wiesz, jak poprawnie wybrać suchą karmę dla psa. Poznaj również najważniejsze zalety tego rodzaju karmy. Sprawdź, gdzie kupić najlepszej jakości karmę suchą dla psa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy?

Szukając dobrej suchej karmy dla swojego psa, zwróć uwagę na potrzeby Twojego czworonoga. Weź pod uwagę takie cechy jak: wiek, stan zdrowia, poziom aktywności czy typ rasy. To ważne, gdyż w przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do niedoborów ważnych dla psiego organizmu składników, wywołać kłopoty z metabolizmem bądź doprowadzić psa do nadwagi.

Dobra sucha karma dla psa powinna posiadać starannie opisany skład. Im jest w nim więcej ogólników, tym większa pewność, że jest to karma słabej jakości. Poza tym skład powinien być krótki i zawierać niezbędne dla psa składniki odżywcze.

Wybierając suchą karmę dla psa, sprawdź również jaka jest zawartość mięsa w karmie. Warto wybrać karmy ze świeżym i suszonym mięsem na pierwszym miejscu w składzie, taką karmę oferuje m.in. firma Vet Expert. Ponadto jest to karma pełna składników odżywczych bez sztucznych utrwalaczy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze karmy suchej dla psa? Upewnij się, czy w jej składzie znalazły się składniki mineralne wspierające prawidłowe funkcje psiego organizmu. Przykładem mogą być tu: tauryna – wspierająca pracę serca; nienasycone kwasy tłuszczowe Omega wspierające układ nerwowy, mózg i wiele innych ważnych organów zwierzęcia; karnityna chroniąca psi organizm przed wolnymi rodnikami. Te i wiele innych składników w tym również witaminy i mikroelementy zawierają karmy suche dla psa od Vet Expert. 

RAW PALEO ADULT MEDIUM BEEF 2,5kg + PRZYSMAK GRATIS fot. vetexpert.eu

Przyjrzyj się temu, czy w składzie karmy jaką chcesz podać swojemu psu, znajduje się jeden rodzaj białka. Najlepiej jeśli będzie ono pochodzenia zwierzęcego. Tym samym zmniejszysz ryzyko pojawienia się u psa alergii.

Zobacz także, czy w karmie, którą chcesz kupić, nie ma zbędnych wypełniaczy oraz sztucznych polepszaczy smaku, konserwantów czy barwników. Zaniżają one znacznie jakość karmy, ale również mogą niekorzystnie wpłynąć na układ trawienny zwierzaka.

Zalety suchej karmy dla psów

Sucha karma o dobrym składzie to bardzo dobry wybór, z którym łączy się szereg korzyści. Po pierwsze sucha karma to doskonały sposób na dostarczenie swojemu psu wszystkich ważnych dla jego organizmu składników odżywczych w odpowiedniej ilości. Z tego też względu może stanowić podstawę jadłospisu Twojego pupila. Ten rodzaj karmy to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Jej cena jest znacznie niższa niż w przypadku karmy mokrej.

Proces przygotowania suchej karmy pozwala na dłuższe przechowywanie, bez obawy o utratę składników odżywczych. Trzeba jedynie zadbać o to, by przechowywać karmę w miejscu chłodnym, suchym i oczywiście niedostępne dla psa.

Karmę suchą łatwo możesz zabrać ze sobą na spacer i stosować ją jako nagrodę podczas treningów psa, czy w podróż, aby także podczas wyjazdu dbać o właściwe menu Twojego psa.

Sucha karma może wspierać też leczenie Twojego zwierzaka. Mowa tu o suchej karmie weterynaryjnej. Karmy te mają skład przygotowany indywidualnie pod kątem konkretnych schorzeń aby wspierać jego stan lub rekonwalescencję. Dla przykładu karma dla psa nerkowca zawiera odpowiednią ilość białka i fosforu oraz dodatki, które wspierają pracę układu moczowego jak, chociażby żurawina czy kwasy Omega-3.

Przy wyborze karmy zwróć uwagę na indywidualne potrzeby swojego pupila

Wybierając suchą karmę dla swojego psa, weź też pod uwagę jego indywidualne potrzeby. Mamy tu na myśli wiek psa, jak i stan jego zdrowia. Dlaczego to takie ważne? Chodzi tu o skład karmy i to, w jaki sposób wpływa on na czworonoga. Dla przykładu karma dla szczeniaka ma za zadanie wspierać jego rozwój i wzrost, stąd też w jej składzie znajduje się więcej niezbędnego białka. Z kolei sucha karma dla psa dorosłego będzie posiadała więcej składników, które będą oddziaływały na jego stawy, wzmacniały serce czy wspomagały trawienie. Istnieją też suche karmy specjalistyczne, dzięki którym możesz np. odchudzić psa – tak działają karmy odchudzające o mniejszej kaloryczności lub karmy eliminujące  potencjalne alergie –  karmy monobiałkowe.

Podsumowując – wybierając karmę suchą dla psa, uwzględnij nie tylko jej skład czy przeznaczenie. Weź pod uwagę potrzeby pupila, które są różne w zależności od wieku, rasy i stanu zdrowia. Postaraj się nie ignorować jego upodobań smakowych. Postaw też na sprawdzoną markę jak np. Vet Expert i spraw, by Twój czworonóg czuł się dobrze, był silny, odporny i radosny.

Artykuł sponsorowany

Redakcja belgi.pl

Hej! Witamy na naszym blogu, który w 100% poświęcony jest tematyce zwierząt. Znajdziesz tutaj masę porad i informacji o różnorodnych gatunkach, wychowaniu zwierząt domowych, ich pielęgnacji, rozwoju i nie tylko! Zostań z nami na dłużej i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?