Strona główna
Psy
Tutaj jesteś
Psy jak odchudzić psa

Jak odchudzić psa? Najlepsze porady

Data publikacji 29 marca 2023


Sporo właścicieli swoich czworonogów zastanawia się, czy ich zwierzaki są grube. W przypadku zauważenia otyłości trzeba podjąć odpowiednie kroki. Warto dowiedzieć się, jak odchudzić psa.

Zobacz także: Jak obcinać psu pazury, czyli prawidłowa pielęgnacja łap

Jak odchudzić psa?

Problemy z nadwagą mogą mieć nie tylko ludzie, ale też pieski. Według szacunków, z balastem zbędnych kilogramów boryka się nawet co piąty czworonóg w naszym kraju. Niestety częstotliwość psiej otyłości stale wzrasta. Najczęstszym powodem takiego stanu są błędy w żywieniu oraz brak ruchu. Okazuje się, że psy, podobnie jak ludzie, tyją wtedy, kiedy wraz z pokarmem otrzymują zbyt dużą ilość energii. Właściwe żywienie psów borykających się z nadwagą jest trudne, a ponadto wymaga nie tylko właściwego prowadzenia, ale też stanowczej konsekwencji właściciela. Nie każdy właściciel swojego pupila wie o tym, w jaki sposób sprawdzić, czy piesek ma nadwagę. Istnieją na to wypróbowane sposoby. Przede wszystkim warto postawić na test na widoczność żeber. W przypadku, gdy żebra nie są pod skórą widoczne, lecz bez problemu można je wymacać palcami, waga czworonoga prawdopodobnie jest w normie. Jeżeli natomiast żebra zniknęły pod warstwą tłuszczu i nie da się ich stwierdzić haptycznie, piesek cierpi na nadwagę.

Dieta psa

Żeby odchudzanie psa było skuteczne, trzeba pamiętać o dwóch faktorach, czyli o właściwiej diecie, a także o ruchu. Bardzo ważną rolę odgrywa wysokowartościowe żywienie we właściwych ilościach. Istotna jest też nie tylko jakość jedzenia, ale też ilość. Nie można przekraczać zalecanej dziennej dawki, pamiętając o tym, iż każdy przysmak między posiłkami powinien zostać doliczony do dopuszczalnej ilości kalorii. Bardzo ważne jest też zadbanie o utracenie tylko masy tłuszczowej. Waga mięśni oraz narządów wewnętrznych nie może ulec zmianie, ponieważ mają one wielki wpływ na zdrowie pieska. Okazuje się, że dieta odchudzająca dla pieska powinna być przede wszystkim niskokaloryczny, czyli ma dostarczać mniejszą ilość energii, mieć obniżony poziom tłuszczu stymulujący utratę masy ciała. Co więcej, ma zawierać zwiększoną ilość białka, które odpowiada za ochronę beztłuszczowej masy ciała. Ma też obejmować umiarkowany poziom włókna pokarmowe, gdyż odpowiada ono za uczucie sytości oraz zwiększa objętość karmy, co jest bardzo istotne. Poszukując idealnej karmy koniecznie odwiedź stronę https://psiastki.pl/-25-mokra-karma-dla-psa.

Skuteczne odchudzanie psa

Rozdzielenie posiłków na parę w ciągu doby jest bardzo istotne, ponieważ pozwala przejść czworonogowi komfortowo przez ciężki dla niego okres odchudzania. Okazuje się, że dostarczenie 3, a nawet 4 posiłków w czasie doby pozwoli zapobiec występowania uczucia głodu, a ponadto zapewni właściwe uczucie sytości. Warto wiedzieć, że psy z nadwagą bądź otyłe powinny być pod stałą opieką weterynarza bądź dietetyka, zwłaszcza wtedy, kiedy problem istnieje już od dłuższego czasu. Trzeba wiedzieć też o tym, że specjalista wesprze w żywieniu psa oraz w codziennym postępowaniu. Co więcej, będzie też monitorował pracę serca, stawów, a ponadto wykona regularne badania krwi. Dlatego w przypadku chęci odchudzenia psa, warto postawić na usługi specjalisty.

Artykuł sponsorowany

Zobacz też: Jak obliczyć wiek psa?

Redakcja belgi.pl

Hej! Witamy na naszym blogu, który w 100% poświęcony jest tematyce zwierząt. Znajdziesz tutaj masę porad i informacji o różnorodnych gatunkach, wychowaniu zwierząt domowych, ich pielęgnacji, rozwoju i nie tylko! Zostań z nami na dłużej i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?