Strona główna
Psy
Tutaj jesteś
Psy gryzaki

Gryzaki naturalne dla psa – co warto wiedzieć?

Data publikacji 6 kwietnia 2023

Każdy właściciel psa doskonale wie, że ciąży na nim obowiązek odpowiedniego opiekowania się swoim zwierzakiem, dbania o jego zdrowie, lecz także o właściwe wyżywienie. Co jednak bardzo ważne, nie wystarczy tylko regularnie dostarczać psu do miski jedzenia. Oprócz tego niezwykle istotne jest także to, aby pies otrzymywał specjalnie dla niego zaprojektowane gryzaki. Szczególnie polecane są te naturalne. Czym zatem są naturalne gryzaki dla psa, dlaczego są one tak polecane a przede wszystkim, jak się je powinno wybierać?

Czym są gryzaki naturalne dla psa?

Każdy pies ma swoje potrzeby — nie tylko te żywieniowe i fizjologiczne, lecz także te mnie oczywiste, jak np. potrzeba gryzienia i żucia czegoś. Wiele osób uważa, że jest to dl psa przyjemność czy też swego rodzaju hobby, lecz w istocie jest to naturalna potrzeba, która niezaspokojona może doprowadzić do wielu problemów. Pies, który nie otrzyma czegoś do gryzienia, może swoją frustrację wyładować na meblach, może stać się nadmiernie pobudzony, a także zestresowany czy też zlękniony. Wszystkiego tego można uniknąć, jeśli da się psu gryzak.

Jest to specjalny gadżet, który pies w razie potrzeby może gryźć. Jest on tak wykonany, aby był bezpieczny dla psa, a jednocześnie realizował jego wszystkie potrzeby w tym zakresie. Rzecz jasna najczęściej polecane są gryzaki naturalne dla psa, czyli te, które wykonane są z naturalnych materiałów, a nie sztucznych tworzyw.

Czym powinien cechować się dobry gryzak?

Nie każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie gryzaki są dla psa odpowiednie. Na rynku bez trudu znaleźć można szereg różnych produktów, które mogą być dla naszego psa nawet potencjalnie niebezpieczne. Jakimi zatem cechami musi się charakteryzować psi gryzak, aby nie stanowił dla psa żadnego większego zagrożenia?

Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby nie dawał się on podzielić na mniejsze kawałki, którymi pies mógłby się zakrztusić. Co więcej, gryzak musi być naturalny, czyli zrobiony z takich produktów, które pies może zjeść. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że gryzak musi być atrakcyjny dla psa — jego wygląd, kształt i przede wszystkim smak muszą być kuszące dla psa.

Jakie są najlepsze naturalne gryzaki dla psów?

Skoro wiadomo już, czym są naturalne gryzaki dla psów, a także jakie są ich najważniejsze cechy, warto się teraz dowiedzieć, które propozycje będą najlepsze dla naszych pupili.

Nie da się ukryć, że psiaki wprost przepadają za suszonymi uszami. Powinno się je dobierać pod kątem rozmiaru posiadanego psa. Dla tych mniejszych zalecane są uszy królicze lub sarnie, natomiast większy psy powinien otrzymywać uszy wołowe. Bardzo podobnymi gryzakami są te zrobione z suszonej skóry, które podobnie jak uszy nie kruszą się i nie łamią, dzięki czemu są w pełni bezpieczne.

Doskonałym gryzakiem dla każdego psa jest kość z prasowanej skóry, wewnątrz której umieszczone będzie smakowite nadzienie. Jest to rewelacyjny smakołyk, nad którym każdy pies spędzi wiele przyjemnych chwil, starając się dostać do aromatycznego i przepysznego nadzienia.

Artykuł sponsorowany

Redakcja belgi.pl

Hej! Witamy na naszym blogu, który w 100% poświęcony jest tematyce zwierząt. Znajdziesz tutaj masę porad i informacji o różnorodnych gatunkach, wychowaniu zwierząt domowych, ich pielęgnacji, rozwoju i nie tylko! Zostań z nami na dłużej i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?