belgi.pl

Blog tematyczny o zoologii naszych domowych pupilów. Przedstawiamy tajniki opieki nad psami i kotami. Oprócz tego wtajemniczymy Was w tajniki terrarystyki oraz akwarystyki.

Terrarystyka

Co jest potrzebne do terrarium dla węża?

Co jest potrzebne do terrarium dla węża?

Dobrze przygotowane terrarium dla węża, rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego zbiornika, który pozwala utrzymać tego wyjątkowego gada przy zdrowiu. Powinno być przystosowane w sposób, który najlepiej odda naturalne warunki. Tworząc mu miejsce do życia, pamiętajmy by przed zakupem, zapoznać się z indywidualnymi preferencjami dla danego gatunku.

Stwórz bezpieczną i komfortową przestrzeń dla węża

Jeśli decydujemy się na trzymanie w domu gada, pamiętajmy by dobrać terrarium zgodnie z jego indywidualnymi uwarunkowaniami. Pamiętajmy, by nie sugerować się jedynie jego obecnym rozmiarem, ale również wiekiem w którym jest, ponieważ niektóre gatunki potrafią wzrastać nawet przez 15 lat. Duże terrarium dla węża powinno mieć szklane ściany, które umożliwiają doglądanie zwierzęcia, a dodatkowo jest odporne na zawilgocenia i uszkodzenia.

Zadbaj o przydatne akcesoria do terrarium dla węża

Równie ważne co terrarium dla węża jest jego odpowiednie wyposażenie. Podstawą jest dobór odpowiedniego podłoża, a to jest uwarunkowane od gatunku, by dobrać najbardziej sprzyjające, może to być m.in. piasek, włókna kokosowe czy drewienka bukowe. Ważne by umiejscowić akcesoria zapewniające kryjówkę oraz wspinaczkę, również zgodnie z jego upodobaniami jak np. jaskinie, domki lub konary. Wąż będzie miał gdzie się skryć, a przy okazji przestrzeń zyska wizualnie wyjątkowy charakter.

Istotnym elementem jest umieszczenie osprzętu, który zagwarantuje w terrarium dla węża odpowiedni zakres temperatur, wilgotności oraz nawilżenia. Mata grzewcza sprawia, że podłoże przypomina rozgrzaną ziemię, a lampa imituje efekt promieni słonecznych. Jest to niezbędne by móc przygotować jak najbardziej zbliżone warunki bytowe względem naturalnych. Czasem stosuje się też lampy emitujące promienie UVB, które umożliwiają dodatkowo syntezę witaminy D3. Polecamy również wzbogacić przestrzeń o basen – pojemnik z wodą dopasowany do rozmiaru węża, który sprawdzi się w okresie wylinki. Tak przygotowane terrarium, zapewni gadom komfortowe życie.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij